Jak zacząć?

ZAJĘCIA REGULARNE

Zajęcia regularne prowadzimy co tydzień, w trybie trzymiesięcznym. Nowe kursy zaczynają się w październiku, styczniu oraz kwietniu (od czerwca do końca września wakacjujemy), a zapisy na nie startują kilka tygodni wcześniej.

WARSZTATY

Jeśli twój tryb życia nie pozwala Ci na udział w zajęciach regularnych lub chcesz najpierw sprawdzić, czy swing jest dla Ciebie, w tym przypadku idealnie sprawdzą się warsztaty weekendowe. Obserwuj nasz fanpage na Facebooku, aby być na bieżąco ze wszystkimi warsztatami.

POTAŃCÓWKI

Kilka razy w miesiącu organizujemy potańcówki, na których możesz spotkać miłośników tańców swingowych. Zawsze na nich znajdzie się ktoś chętny do zatańczenia i pokazania podstawowych ruchów. Jeśli nie masz odwagi, zawsze możesz pojawić się incognito i poobserwować tańczących. Wstęp na większość potańcówek jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich chętnych.

LEKCJE INDYWIDUALNE

Jeśli interesuje Cię indywidualny tryb nauki lub myślisz o pierwszym tańcu w swingowym stylu - skontaktuj się z nami, aby wspólnie ustalić szczegóły.

Najczęściej zadawane pytania

Nie trzeba mieć partnera, aby móc się zapisać. Zapis w parze ułatwia jednak i przyspiesza dostanie się na kurs.  Zawsze staramy się przyjąć podobną liczbę follow oraz lead (osób podążających i prowadzących w tańcu), dlatego w przypadku dużej dysproporcji, ‘nadmiarowi’ follow lub lead trafiają na listę rezerwową, dopóki nie znajdziemy dla nich pary. Zapisując się w parze masz gwarancję udziału w zajęciach.

Nie musisz. Mimo, że jesteśmy zakochani nie tylko w tańcach ery swingu, ale również modzie, na co dzień decydujemy się na wygodny ubiór (w szczególności obuwie). Stroje retro zostawiamy sobie na specjalne okazje – większe potańcówki, pokazy, festiwale.

Follow to osoba podążająca w tańcu, natomiast Lead to osoba, która prowadzi.

Zazwyczaj followują kobiety, a leadują mężczyźni, aczkolwiek nie jesteśmy przywiązani do tego podziału i uważamy, że rola w tańcu nie musi być ściśle związana z płcią.

Nie. Z racji tego, że lindy hop, balboa czy też blues są tańcami socjalnymi, staramy się nie zamykać we własnej parze. Poza tym, z naszego doświadczenia wynika, że osoby zmieniające się w parach uczą się szybciej i bardziej efektywnie. 

Wystarczy mieć buty na zmianę. Opcjonalnie możesz wziąć strój na przebranie, butelkę wody oraz mały ręczniczek do wycierania potu czy też łez szczęścia z twarzy.

Nasze zajęcia są dostępne dla uczestników w różnym wieku. Odwiedzają nas zarówno młodsi ludzie, jak i osoby po 70 roku życia, tworząc wspólnie przyjazną i różnorodną społeczność.

Scroll to Top