Zakochaj się w swingu!

Taniec swingowy to nie tylko jeden styl, składa się na niego cała grupa tańców o różnych cechach charakterystycznych.

Solo Jazz

Authentic jazz to rodzaj tańca, bardzo często opierający się na improwizacji do muzyki. Nie posiada jednego, ściśle określonego kroku podstawowego – jest kombinacją elementów tanecznych, które możemy znaleźć w legendarnych solowych choreografiach lat 20, 30 i 40 xx wieku.

Zajęcia są dobrą opcją dla tych, którzy wolą taniec solo od tańca w parze lub chcą popracować nad jakością własnego ruchu.

Lindy hop

Lindy hop to radosny taniec, który narodził się w latach 30-tych w Harlemie w Nowym Jorku. Jego cechy charakterystyczne to: duża dawka improwizacji, zabawy i śmiechu.

Dzięki tym zajęciom, poznasz podstawy najpopularniejszego tańca swingowego w stylu retro, dzięki którym swobodnie odnajdziesz się na parkiecie, kiedy z głośników zabrzmią hity złotej ery jazzu.

Balboa

Balboa to taniec pozwalający na bezstresowe (i bezwysiłkowe) tańczenie do szybkich utworów. Powstał w Południowej Kalifornii w latach 20′ XX wieku, a swą popularnością podbił wiele sal tanecznych w latach 30′ i 40′. Jeśli szybkie tempo piosenek powoduje, że się męczysz i opadasz z sił, są to zajęcia dla Ciebie.

Swobodne dreptanie, bliski kontakt i minimalizm to definicja tych zajęć. Poznasz na nich podstawowe figury i zasady, które umożliwią Ci odczuwać radość i swobodę w poruszaniu się do szybkich utworów.

Blues

Blues to nie tylko ponad 100 lat historii muzyki, to także 100 lat ewolucji tańca który był związany z kulturą Afroamerykańską. Taniec bluesowy to przedłużone, powolne ruchy, to nagłe zwroty akcji i wspaniała muzyka, która będzie nam towarzyszyć.

Dzięki tym zajęciom poznasz podstawowe ruchy, które pozwolą Ci rozkoszować się wolniejszym tempem muzyki.

Routines

Poznaj najbardziej popularne swingowe choreografie na zajęciach Routines. 

Na tych zajęciach nauczysz się wykorzystywać kroki solo w tańcu w grupie. Każdy układ uczy nowych przejść oraz rytmik, które z powodzeniem można później wykorzystać w improwizacji solo lub tańcu w parze.

Interesują cię zajęcia indywidualne
z konkretnego stylu tańca?

Skontaktuj się z nami, aby ustalić szczegóły.

Tutaj znajdziesz aktualny cennik.

Oferujemy atrakcyjny system zniżek
przy zapisie na kilka kursów.

Scroll to Top